Około godziny 14:00 w czwartek 13 sierpnia 2020 roku Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o zaginięciu helikoptera, który przemieszczał się na terenie powiatu nowodworskiego w okolicy miejscowości Sady.

Na miejsce udały się jednostki PSP, które zlokalizowały wrak helikoptera w Wiśle na wysokości m. Sady w powiecie nowodworskim. Jako pierwszy na ratunek przybył patrol Policji Rzecznej Komendy Stołecznej Policji, który podjął dwie osoby poszkodowane z rzeki oraz przetransportował je na brzeg.

Poszkodowani z ciężkimi urazami zostali przekazani do karetki Pogotowia Ratunkowego oraz helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w celu jak najszybszego transportu do szpitala.

Na miejscu pracowało 40 strażaków i 10 samochodów ratowniczych z wykorzystaniem łodzi oraz nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Warszawy, którzy zabezpieczyli oraz przeszukali wrak helikoptera. Działania PSP wspierała Lotniskowa Służba Ratownicza z Modlina, WOPR z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Policja.

Na miejscu zdarzenia pracowali eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratury w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Działania ratownicze koordynował oraz nadzorował mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Nowosielski.

Około godziny 14:00 w czwartek 13 sierpnia 2020 roku Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o zaginięciu…

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Czwartek, 13 sierpnia 2020

Źródło: KW PSP Warszawa 

o autorze

Redakcja/Łukasz