W dniu 25 października 2009 roku ok. godz. 22:25 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły przyłączonej do domu jednorodzinnego w miejscowości Smolice. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy OSP Zator (GCBA,GBA), 2 zastępy OSP Przeciszów (GCBA, GBA), 2 zastępy OSP Włosienica (GCBA,GLM ), OSP Smolice(GLM), a także zastęp JRG Oświęcim (GCBA) .

[galeria=6,prawa]Po przybyciu na miejsce zdarzenia podane zostały linie gaśnicze na obiekt stodoły oraz domu z którego już wcześniej o własnych siłach wydostały się osoby w nim mieszkające . Pożar został opanowany około godziny 22:50, a dalsze czynności strażaków polegały na przerzucaniu spalonej słomy i siana tak aby nie doszło do ponownego pojawienia się ognia. Z ogniem walczyło w sumie około 46 strażaków Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

Podkreślić można również to iż pożar ten był w miejscu gdzie kończy się rejon działań oświęcimskich strażaków, a zaczyna się powiatem wadowickim. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Autor: Łukasz Patrzyk

o autorze

Redakcja