W niedzielę o godzinie 13:15 strażacy otrzymali zgłoszenie od policji, mówiące o podejrzeniu utonięcia w jednym z niestrzeżonych kąpielisk w miejscowości Sokołów (woj. mazowieckie). Początkowo do zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp z łodzią motorową z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie.&

Według świadków zdarzenia, jeden z kąpiących się mężczyzn, miał nagle zniknąć z powierzchni wody kilka metrów od brzegu.

Strażacy przystąpili do sprawdzenia powierzchni wody oraz w miarę dostępnych środków jego dna wykorzystując łódź motorową. Wcześniej policjanci dokonali sprawdzenia brzegów i terenu starej żwirowni. Na miejsce działań do pomocy zadysponowana została Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 z Warszawy, specjalizująca się w ratownictwie wodnym.

Po dojeździe na miejsce zastępu z Warszawy dalsze działania prowadzone były zarówno na powierzchni wody przy wykorzystaniu sensora oraz na dnie zbiornika przez płetwonurków. Po blisko dwóch godzinach poszukiwań strażacy odnaleźli ciało 30-letniego mężczyzny.

Przybyły na miejsce lekarz Pogotowia Ratunkowego potwierdził zgon mężczyzny. W tym roku jest to pierwsza ofiara wody na terenie powiatu pruszkowskiego. Należy również zwróć uwagę, że w tym miejscu z uwagi na niebezpieczne dno zbiornika obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli.

Ustaleniami dotyczącymi przebiegu całego zdarzenia, jak i przyczyn utonięcia mężczyzny zajmie się już policja pod nadzorem prokuratora. Akcja została zakończona, około godziny 15:30.

Siły i środki:

  • GBM 0,8/0,4 Mercedes Benz 581[M]22 z łodzią motorową 581-Ł2 – JRG Pruszków
  • SRw MAN 301[W]73 – JRG 1 Warszawa
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe

o autorze

Redakcja