Dzisiaj około godziny 11:30 przy al. Niepodległości w Sopocie (Pomorskie) doszło do do groźnego wypadku drogowego – sportowe auto marki Lamborghini potrąciło rowerzystę, a następnie z impetem uderzyło w słup oświetleniowy.

Według świadków zdarzenia kierujący Lamborghini 38 – latek poruszał się pojazdem bardzo brawurowo. Z powodu nadmiernej prędkości zjechał z jezdni przy al. Niepodelgłości, potrącił rowerzystę na chodniku i z impetem uderzył w latarnię. Według policji wszyscy uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi.

Na miejsce zdarzenia wysłano natychmiast służby ratunkowe w tym trzy zastępy straży pożarnej. Ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby ewakuować kierowcę z wraku sportowego auta. Na szczęście 22 – letni rowerzysta, mieszkaniec Sopotu i kierujący Lamborghini szybko trafili w ręce zaspołów pogotowia ratunkowego – z urazami nóg trafili do szpitala.

Świadkowie twierdzą, że żółte lamborghini tuż przed wypadkiem brało udział w&wyścigu z&samochodem marki BMW. Policja na razie nie potwierdza tej wersji zdarzeń – funkcjonariusze muszą wcześniej przesłuchać świadków.

Zdjęcia: KMP Sopot

o autorze

Redakcja