W czwartek, 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MSWiA odbyła się inauguracja drugiej edycji akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Rano akcję zainaugurowali Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA oraz Marek Łapiński, podsekretarz stanu w MON. W krwiobusach przed budynkiem MSWiA krew oddało prawie dwustu funkcjonariuszy i żołnierzy. Wśród nich znaleźli się strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie i podchorążowie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

– W ubiegłym roku udało się nam zebrać 3 tys. 788 litrów krwi. Mam nadzieję, że w tej edycji, kiedy do funkcjonariuszy MSWiA dołączyli żołnierze, akcja przyniesie podobne efekty. Oddajemy w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym i pomagamy potrzebującym – powiedział Jarosław Zieliński.

Akcja przez cały miesiąc prowadzona jest we wszystkich komendach wojewódzkich, powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Foto. MSWiA

o autorze

Redakcja/Łukasz