Sportowy Dzień ze Strażakami w Łęczycach

W dniu 1 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycach (pomorskie) zorganizowali wyjątkowe wydarzenie pod nazwą “Sportowy Dzień ze Strażakami”. Był to pełen atrakcji dzień, w którym główną rolę odegrał tor przeszkód sprawnościowych, a także wiele innych konkurencji związanych z działalnością strażacką. Każda z tych konkurencji dawała możliwość zdobycia pieczątek i odgadnięcia ukrytego hasła “STRAŻAK”. W przerwach między zadaniami uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy oraz skorzystać z animacyjnego stanowiska, gdzie druhny OSP malowały urocze uśmiechy na twarzach dzieci.

Najmłodsi uczestnicy, niezwykle szczęśliwi, mogli cieszyć się koszami pełnymi słodkości, a dmuchańce dostarczały niekończącej się zabawy. Dla wszystkich spragnionych przygotowano pyszną grochówkę i kiełbaski z grilla, które zaspokajały apetyt po aktywnym udziale w konkurencjach.

Na zakończenie tego niezapomnianego dnia, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowo, odbył się pokaz ratownictwa technicznego, którego celem było zaprezentowanie sposobu udzielania pomocy osobie poszkodowanej w wyniku przewrócenia się drzewa na samochód, a następnie jego zapłonu.

Całe wydarzenie miało na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwijając jednocześnie świadomość na temat działań strażackich.

Przygotowanie: OSP Łęczyce

Exit mobile version