Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak spotkał się w sobotę 31.07.2021r. z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem Tematem spotkania była m.in. pomoc, której polscy strażacy udzielili Niemcom po niedawnej powodzi.

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii to kandydat chadecji na kanclerza w planowanych na wrzesień wyborach do Bundestagu. Przybył do Warszawy, gdzie weźmie udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i oficerowie, którzy byli odpowiedzialni za organizację logistyki i dostawę pomocy do Niemiec.

Po spotkaniu na placu wewnętrznym przed budynkiem komendy odbyła się konferencja prasowa dotycząca misji.

Polscy strażacy dostarczyli we wtorek do miejscowości Kreuzau (Nadrenia Północna-Westfalia) 164 urządzenia przeznaczone do osuszania obiektów zalanych przez wodę. Urządzenia w ramach wsparcia udostępniła Niemcom Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Pomoc zrealizowano na podstawie dwustronnych porozumień między Polską a Niemcami. Ze strony Polski działania realizowane są wspólnie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: KG PSP

o autorze

Redakcja/Łukasz