3 września w Ślesinie (województwo kujawsko-pomorskie) odbyło się spotkanie z brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w wioślarstwie w Rio de Janerio i wieloletnią Strażaczką zarazem, Moniką Ciaciuch. Podczas wydarzenia nie zabrakło strażaków, przedstawicieli władz związkowych, komendy powiatowej.

Monika Ciaciuch swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczęła jeszcze jako członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obecnie jest czynnym strażakiem OSP Ślesin. Druhna podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio razem z koleżankami godnie reprezentowała kraj w wioślarstwie i przywiozła brązowy medal.

Podczas sobotniego apelu, który odbył się przed remizą OSP w Ślesinie, medalistka została przywitana przez naczelnika jednostki, dh Kazimierza Białczyka. Prezes Związku OSP RP nie mógł osobiście pogratulować druhnie Monice, w jego imieniu uczynił to Prezez Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZORP RP województwa kujawsko-pomorskiego, dh Zdzisław Dąbrowski. Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią,  st. bryg. Roman Kłos natomiast do swoich gratulacji dołączył charakterystyczny upominek w postaci maskotki strażaka.

W uroczystości wzięli udział również rodzice Moniki, Jolanta i Henryk Ciaciuch, którzy także otrzymali specjalne gratulacje z rąk strażaków.

fot. Tadeusz Sobol / ZOSP RP

o autorze

Redakcja/K