Wczoraj 10 sierpnia 2013r. dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie (woj. wielkopolskie) został zaalarmowany o ciele człowieka unoszącym się na powierzchni wody i nie dającym oznak życia. Zdarzenie miało miejsce nieopodal Mostu 23 stycznia na rzece Warta.

Na miejsce zdarzenia wysłano jeden zastęp strażaków wraz z łodzią motorową. Do działań zadysponowano również policję. Ratownicy, którzy przyjechali od ul. Popiełuszki zwodowali łódź oraz po rozpoznaniu stwierdzili, że dryfująca osoba jest najprawdopodobniej żywa.

Na miejsce wezwano drugi zastęp, który dotarł nad rzekę razem z karetką pogotowia. Topielec dopłynął do wysokości mariny na prawym brzegu rzeki, gdzie został podjęty przez strażaków na łódź ratowniczą. Od razu po dopłynięciu na brzeg rozpoczęto reanimację, która trwała ponad 30 minut. Na szczęście 50-letniemu mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe. Został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do śremskiego szpitala na Oddział Internsywnej Terapii.

Foto: srem.naszemiasto.pl

o autorze

Redakcja