Dziesiątego sierpnia br., około godziny w pół do szesnastej, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej numer 432 – droga ze Środy Wlkp. do Wrześni – w miejscowości Ruszkowo. W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy, jedna osoba zginęła na miejscu, a druga trafiła do szpitala. Akcja ratownicza trwała dobre trzy godziny.

Przebieg wypadku według świadków zdarzenia, jak i samego kierowcy TIRa, wygląda następująco:
Samochód dostawczy marki Fiat Ducato – kierowany przez 27-latka – jadący z Środy Wlkp. w stronę Wrześni, z nieznanych na razie przyczyn, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i z impetem zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym marki Renault z naczepą.

W skutego tego tragicznego zdarzenia, lewa część samochodu dostawczego praktycznie przestała istnieć, a sam ciągnik siodłowy, przewrócił się na lewą stronę. 27-letni mężczyzna, zginął na miejscu, natomiast 33-letni kierowca TIRa po opatrzeniu przez ratowników medycznych, został zabrany do szpitala w Środzie Wlkp. – z ogólnymi obrażeniami ciała.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, usunięciu z&drogi pozostałości po wypadku oraz neutralizacji olejów i&płynów silnikowych. Postępowanie w sprawie pod nadzorem średzkiej Prokuratury prowadzi KPP w Środzie Wlkp. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana przez trzy godziny, policja na ten czas zorganizowała objazdy.

Foto: KP Policji w&Środzie Wlkp.

o autorze

Redakcja