Dzisiejszej nocy około godziny 01:00 strażacy z JRG Pruszków (woj. mazowieckie) otrzymali zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych na trasie katowickiej w miejscowości Stara Wieś. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy strażaków.&

Na miejsce zostały zadysponowane dwa wozy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie oraz pobliska Ochotnicza Straż Pożarna. Po przybyciu zastępów na miejsce okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy ciężarowe typu TIR. W wyniku zderzenia pojazdów niewielkich zadrapań doznał jeden z kierowców.

Działania strażaków polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przeprowadzeniu czynności przez policję przystąpiono do uprzątnięcia jezdni, do pomocy wezwano także służby drogowe.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Jak ustalono kierujący poruszający się pierwszym pojazdem rozpoczął manewr hamowania, natomiast kierujący drugim pojazdem nie zachowawszy ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, nie zdążył wyhamować i uderzył w tył pierwszego pojazdu. Został on ukarany mandatem karnym.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • SCRt Renault Kerax 581[M]43 – JRG Pruszków
  • GBA 2,5/20 Star 589[M]86 – OSP Raszyn
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe

o autorze

Redakcja