W niedzielę 13 listopada o godzinie 16:42 do służb ratunkowych dotarła informacja o wypadku drogowym na trasie Egiertowo – Kościerzyna. W miejscowości Starkowa Huta wypadkowi uległ samochód&VW Passat, który zjechał do przydrożnego rowu przejeżdżając nim kilkanaście metrów, a następnie uderzając w przepust drogowy odbił się od niego i uderzył jeszcze w drzewo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano odpowiednie służby oraz jednostki straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce strażacy (OSP Hopowo pierwsze na miejscu zdarzenia) stwierdzili u kierującego brak tętna i oddechu, ewakuowali poszkodowanego oraz niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Po pewnym czasie do pomocy dołączyła załoga karetki pogotowia. Po czterdziestu minutach poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Kartuzach z oznakami życia, ale niestety zmarł w szpitalu.

W trakcie prowadzonych działań przybyły jeszcze na miejsce zadysponowane jednostki z Jednostki Ratowcznio – Gaśniczej z Kartuz oraz OSP Egiertowo. Oba zastępy przystąpiły do gaszenia pojazdu, w którym to zaczęła się palić pod deską rozdzielczą. Przyczyny wypadku bada policja.

o autorze

Redakcja