Do wypadku, w którym wśród rannych znaleźli się strażacy doszło wczoraj około godziny 14:30 na drodze wojewódzkiej numer 246 w miejscowości Stary Jarużyn.

Na miejsce działań zadysponowano pogotowie ratunkowe wraz z LPR, policję oraz zastępy z JRG 1 w Nakle nad Notecią, JRG 2 w Szubinie i OSP Paterek.

W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki BMW oraz Volkswagen Transporter,&którym podróżowali strażacy z uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka w Nakle do Turu na dalsze uroczystości.

Według ustaleń policji do zderzenia doszło w momencie, gdy 18-letni mieszkaniec gminy Nakło wyprzedzał inne pojazdy w miejscu niedozwolonym, w pobliżu skrzyżowania. Wtedy zderzył się czołowo z Volkswagenem.

W wyniku wypadku rannych zostało pięciu strażaków oraz jadący z nimi emeryt oraz dwie osoby z BMW. Pierwszej pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego udzielali ratownicy jadący busem.&Pięciu poszkodowanych do szpitali zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetki pogotowia (3 osoby z Volkswagena, 2 z BMW).&W stanie ciężkim na tamtą chwilę było dwóch ratowników (w tym kierowca).&

Droga była zablokowana przez dwie godziny. Funkcjonariusze Policji wyznaczyli objazdy.

Foto: itvszubin.home.pl

o autorze

Redakcja