Do wypadku z udziałem wozu bojowego, samochodu ciężarowego oraz osobowego doszło wczoraj około godziny 15:00 w miejscowości Stawki (woj. kujawsko-pomorskie, pow. aleksandrowski) na drodze wojewódzkiej nr 266.&

Do zderzenia doszło w momencie, gdy kierujący samochodem osobowym miał w zamiarze zjechać z drogi, by ustąpić miejsca wozowi bojowemu jadącemu na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Wtedy w samochód osobowy marki Opel Astra uderzył kierowca cysterny, który nie zachował należytej odległości, blokując przy tym przejazd. W tej chwili w tył cysterny uderzyła jadąca alarmowo straż pożarna.

Wozem strażackim, który wziął udział w karambolu był&GCBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Aleksandrowa Kujawskiego. Strażacy jechali do pożaru&balotów sztucznej trawy przy autostradzie.&Zniszczeniu uległ samochód straży pożarnej oraz osobówka. Na cysternie nie było widać żadnych uszkodzeń.

W wyniku wypadku trzy osoby zostały poszkodowane: stażak, który doznał obrażeń nogi (pomocy udzielono mu na miejscu zdarzenia) oraz kierująca Oplem. Do szpitala w Toruniu przewieziono pasażerkę z osobówki, 5-letnią dziewczynkę. Pogotowie Ratunkowe zaalarmowali strażacy.

Foto: pomorska.pl

o autorze

Redakcja