Dnia 12.06.2010 r. o godzinie 12.35 na trasie Żytniów – Sternalice doszło do tragicznego wypadku. Audi A4 wypadło z drogi i uderzyło w drzewo.

W wypadku brał udział 19-latek, mieszkaniec Cieciułowa (gm. Rudniki), prawdopodobnie był on kierowcą Audi i 18-letnia mieszkanka Sternalic (gm. Radłów).

Wypadek wyglądał tak strasznie, że są trudności z ustaleniem, kto był kierowcą, a nawet z której strony jechało Audi – mówią strażacy, którzy uczestniczyli w akcji.

W wyniku uderzenia w drzewo, samochód był tak zniszczony, że ratownicy mieli duży problem z wydostaniem ze środka, dwójki, dających jeszcze znaki życia osób.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala powiatowego w Oleśnie, ale niestety, ani 19-latka, ani 18-latki nie dało się uratować. Mężczyzna mimo prowadzenia zabiegów resuscytacyjnych zmarł zaraz po przewiezieniu do szpitala, a kobieta zmarła na stole operacyjnym.

Kierowca Audi A4 stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na lewy pas drogi, następnie wypadł z jezdni i uderzył w drzewo – informuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

Siła uderzenia była tak duża, że przednie koło było na wysokości głowy kierowcy, a silnik przy drzwiach od strony pasażera – relacjonują strażacy.

Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość.

Foto: nto.pl

o autorze

Redakcja