W poniedziałek, 18 grudnia na przejeździe kolejowym w miejscowości Stobno w powiecie polickim samochód osobowy wjechał wprost po jadący pociąg.

Do zdarzenia doszło około godziny 13, kierujący samochodem osobowym Ford Mondeo z nieznanych przyczyn zignorował czerwone światło na sygnalizatorze i wjechał wprost pod pociąg DB Regio relacji Szczecin Główny – Loecknitz. Po uderzeniu auto było pchane przez skład jeszcze przez około 300 metrów.

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej we wraku samochodu znajdował się uwięziony nieprzytomny mężczyzna, któremu zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonanie dostępu przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Jednocześnie odłączono akumulator i sprawdzono czy nikt nie ucierpiał z pociągu. Po wykonaniu dostępu wspólnie z ratownikami PRM przełożono poszkodowanego na nosze i przeniesiono do karetki, a następnie został przetransportowany do szpitala – informuje KP PSP w Policach.

W działaniach brały udział zastępy z JRG nr 1 Szczecin, OSP Kołbaskowo i OSP Smolęcin oraz ZRM i dwa patrole policji.

Foto. KP PSP Police

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: [email protected]emiza.pl