W dniach 19-21 na terenie Międzynarodowych targów Poznańskich odbywała się wystawa pod nazwą Poznań Motor Show. Impreza ta powróciła po pięciu latach nieobecności do kalendarza imprez samochodowych. Poza nowościami i premierami, które miały miejsce na wystawie, w pawilonie nr 3 można było podziwiać sprzęt strażacki wystawiony przez Komendę Miejską PSP w Poznaniu.

[galeria=6,prawa]Wystawa specjalistycznego sprzętu spodobała się nie tylko dzieciom ale również przyciągnęła sporo zwiedzających w starszym wieku, szczególnie mężczyzn. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji związanych z tym zawodem. Milusińscy mogli również pokazać swój talent malarski, kolorując obrazki z popularnym bohaterem bajek – Strażakiem Samem.

Niewątpliwą atrakcją były organizowane przez KMPSP w Poznaniu konkursy, które odbyły się o 13:40 zarówno w sobotę jak i niedzielę. Konkurs polegał na… jak najszybszym ubraniu się w strój strażaka. W nagrodę zwycięzcy konkursów będą mogli przyjść ze swoją rodziną na… prywatne zwiedzanie wybranej Jednostki Straży Pożarnej w Poznaniu, czyli popularnie nazywanej remizy strażackiej!

Można było również założyć pełen strój strażacki, rozwijać wąż strażacki, usiąść w wozach oraz przejść podstawowe szkolenie z kwalifikowanej pierwszej pomocy na przygotowanych fantomach.

Tekst i zdjęcia: Mateusz Figlak

o autorze

Redakcja