Nowojorska straż pożarna rozpoczęła rekrutację, na kampanię zachęcającą do wstąpienia w jej szeregi przeznaczono 10 mln dolarów, czyli prawie 40 mln złotych.

Jak informuje Polskie Radio NYC po raz pierwszy w historii, FDNY wydrukował banery zachęcające potencjalnych kandydatów do służby w straży pożarnej. Na plakatach, które zawisną na każdej remizie w mieście, widnieje czterech strażaków. Aby przyciągnąć potencjalnych rekrutów, FDNY wybrał dwóch mężczyzn i dwie kobiety.

Do tej pory zarejestrowało się 87 tysięcy chętnych, z czego 31 procent stanowią kobiety, a 89 procent to ludzie o innym kolorze skóry niż biały. Zdaniem Komisarza FDNY Daniela Nigro to grupy osób, które są „niedostatecznie reprezentowane” w nowojorskiej straży.

5 kwietnia zaplanowano egzamin, jego zaliczenie będzie pierwszym krokiem w długim procesie rekrutacyjnym.

New York City Fire Department to obecnie ponad 10 tysięcy strażaków, 3600 strażaków – ratowników, 218 remiz, 34 stacje EMS, około 400 samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych oraz 380 ambulansów.

Każdego roku straż pożarna na terenie miasta Nowy Jork interweniuje blisko pół miliona razy natomiast FDNY EMS – 1 mln 309 tysięcy.

o autorze

Redakcja/Łukasz