W sobotę 3 grudnia w hali im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Opatówek.

Była to kolejna inicjatywa Komisji ds. MDP działającej przy Zarządzie Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku. Turniej miał na celu doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzację zdrowego stylu życia i sportu, a w szczególności piłki siatkowej oraz popularyzację i integrację Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Opatówek.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn z pięciu jednostek OSP – Chełmc, Opatówka, Porwit, Rajska i Tłokini Wielkiej.

Drużyny zostały podzielone w wyniku losowania na dwie czterozespołowe grupy, w których rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, w których Tłokinia pokonała 2:0 Opatówek, a Chełmce zwyciężyły Rajsko 2:1. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Opatówka okazała się lepsza od strażaków z Rajska i wygrywając 2:1 zdobyła trzecie miejsce.

W wielkim finale spotkali się wcześniejsi zwycięzcy rozgrywek grupowych – Chełmce i Tłokinia. Po zaciętym i emocjonującym meczu reprezentacja OSP w Tłokini Wielkiej pokonała 2:1 OSP Chełmce i tym samym zwyciężyła w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Tłokinia Wielka
  2. Chełmce I
  3. Opatówek
  4. Rajsko I
  5. Chełmce II
  6. Porwity I
  7. Rajsko II
  8. Porwity II

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy za udział, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc oprócz dyplomów otrzymali statuetki i nagrody w postaci sprzętu sportowego.

o autorze

Redakcja