Podczas długiego weekendu, w piękne sobotnie południe (2.05.2009), odbyły się uroczystości pożarniczo – sportowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu podwrocławskiej gminy Żórawina. Miały one na celu realizację kilku wyznaczonych zadań, m.in. przekazanie nowego sprzętu w posiadanie strażaków.

Na samym początku imprezy, przed kościołem zgromadziły się poczty sztandarowe oraz przedstawiciele wszystkich czterech jednostek reprezentujących gminę. Punktualnie o godzinie 14:00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji strażaków odprawiona w rzeplińskiej parafii. Po zakończeniu mszy strażacy w asyście wozów bojowych przejeżdżających przez miejscowość alarmowo, udali się na boisko sportowe zlokalizowane za miejscową Szkołą Podstawową. Tam odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionej motopompy firmy TOHATSU przeznaczonej dla gminnych jednostek ochotniczych. Motopompa o wartości 27 tysięcy złotych, ufundowana przez Urząd Gminy Żórawina, będzie służyła druhom głównie podczas zawodów sportowych na wyższych szczeblach niż gminne, bo w takich startują dość często.

Następnym elementem strażackiego święta były zawody sportowo – pożarnicze specjalnie zmodyfikowane do warunków panujących na zbyt małym boisku. Strażacy zdecydowali się na przeprowadzenie potocznej pokazówki, głównie dla przybyłych na uroczystość mieszkańców. Pierwsze miejsce po konkurencji sztafeta i ćwiczenie bojowe przypadło Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzeplina, będącej gospodarzami imprezy. Kolejne lokaty zajmowały OSP Żórawina, OSP Węgry, a ostatnie miejsce z dość dobrym czasem zajęła drużyna reprezentująca strażaków z Jaksonowa.

Po zakończeniu imprezy przybyli goście, wraz ze strażakami, mieli okazję uczestniczyć w zabawie tanecznej na świeżym powietrzu, która zakończyła się około godziny 2:00 w nocy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeplinie

Autor – Tomasz Pluta

o autorze

Redakcja