W niedzielę 20 października w Klukowie w województwie podlaskim odbyły się ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Klukowo.

Ćwiczenia składały się z dwóch epizodów. Epizod pierwszy zakładał zderzenie samochodu osobowego z autobusem, kilka osób rannych wymagało natychmiastowej pomocy. Epizod drugi to pożar budynku, w tym przypadku Urzędu Gminy, w środku zostało kilka osób, które trzeba ewakuować.

Głównym celem takich ćwiczeń jest sprawdzenie sprawności i poprawności podjętych działań ratowniczo – gaśniczych przez zastępy uczestniczące, ich poziomu wyszkolenia, jak również gotowości bojowej. Dzięki nim mamy możliwość zapoznania się ze strażakami, poznajemy też możliwości jednostek z powiatu oraz z terenu gminy, które mogą być dysponowane do akcji – poinformował kpt. Wojciech Sokołowski z wysokomazowieckiej straży pożarnej.

W ćwiczenia zaangażowanych było jedenaście zastępów z OSP Klukowo, OSP Kuczyn, OSP Trojanowo, OSP Wyszonki Kościelne, OSP Piętki Gręzki, OSP Lubowicz Wielki oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

Foto. Anna Olędzka

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl