Apel o pomoc dla młodej kobiety przykutej do łóżka od ponad dwóch lat. Konieczna jest pilna operacja kręgosłupa, na którą potrzeba ponad sto tysięcy złotych. Pomóc może każdy włączając się w zbiórkę prowadzoną w mediach społecznościowych. W pomoc kobiecie zaangażowali się strażacy z OSP Karsin, którzy kilka dni temu zainicjowali strażackie wyzwanie, które znajdziecie pod hasztagiem #112RatunekDlaGosi

Pani Małgorzata ma 30 lat, od ponad szesnastu choruje na skoliozę idiomatyczną z rotacją kręgów. Lata rehabilitacji, turnusów, spotkań z fizjoterapeutami i samodzielnych ćwiczeń sprawiły, że zaczęła wracać do sprawności. Niestety, pod koniec 2019 r. jest stan zdrowia gwałtowanie się pogorszył. W następstwie choroby stała się osobą niesamodzielną, potrzebującą pomocy we wszystkich codziennych czynnościach. Obecnie nie może nawet samodzielnie siedzieć, potrzebuje pomocy dosłownie we wszystkim! Ogromnym wsparciem dla pani Małgorzaty jest jej mama, która pomaga w sprawowaniu opieki nad ośmioletnim synkiem, którego młoda kobieta wychowuje samotnie. Ostatnia szansa na powrót do normalnego życia to pilna operacja wykonana prywatnie. Zdaniem lekarzy operacja powinna zostać wykonana jak najszybciej. 

Pomorskie media o akcji: 

Radio Gdańsk

TVP Gdańsk

Jak się dołączyć do wyzwania #112RatunekDlaGosi?

Kliknij w hasztag i zobacz jak do akcji włączyły się inne jednostki. Zachęcamy jednostki OSP i PSP, a także strażaków indywidualnie, z terenu całego kraju do włączenia się do zbiórki. Strażacy w takich akcjach  już nie raz pokazali swoje wielkie serca. Czy tak będzie i tym razem? Pokażcie, druhny i druhowie, że można na Was liczyć!!!

**********************

#wyzwanie #112RatunekDlaGosi

Gosia ma 30 lat i mieszka w Karsinie (woj. pomorskie). Jest wspaniałą mamą 8-latka, który codziennie dodaje jej sił. W wieku 14 lat wykryto u niej skoliozę idiopatyczną z rotacją kręgów. Choroba miała różny przebieg. Niestety, jest stan zdrowia się pogorszył. Obecnie nie może nawet samodzielnie siedzieć, potrzebuje pomocy dosłownie we wszystkim. Jedynie szybka operacja wykonana prywatnie da jej szanse na powrót do normalnego funkcjonowania. Więcej na temat Gosi możecie poczytać w linku poniżej. Pokażmy, że może na nas liczyć!

————————————–
Zadanie jest proste:
?. Wpłacacie dowolną kwotę na zbiórkę dla Gosi. Możecie oznaczyć wpłatę nazwą jednostki.
https://helpuj.pl/…/wstac-z-lozka-bez-bolu-i-wrocic-do
?. Kopiujecie ten tekst i wstawiacie u siebie na profilu razem ze swoim ZDJĘCIEM GRUPOWYM. Motywem przewodnim zdjęcia niech będzie SERCE. 

?. Nominujecie 5 kolejnych OSP/firm/instytucji, które mają zrobić to samo.

Pamiętajcie, RAZEM MAMY WIELKĄ MOC! 

Pokażmy solidarność naszych SERC  z Gosią. Zróbmy jej piękny prezent , aby mogła jak najszybciej znów wstać z łóżka i żyć normalnie.

Dla nas to niewiele a dla Gosi CAŁE ŻYCIE!!! 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl