Chcemy Państwu przedstawić Chyżą, pierwszą w Polsce poetkę strażacką! 
 
Emilia, bo tak ma na imię to 25-letnia ochotniczka z Kunowa. Od 2009 roku związana ze strażą pożarną. To właśnie wtedy wtedy zaczęły pojawiać się jej pierwsze wiersze o straży. Połączyła ona dwie pasje – pisanie i straż pożarną. 
 
Od 2013 roku jest aktywna na forach strażackich, publikuje swoje wiersze i poznaje ludzi. Wszystko zaczęło się jednak… od naszego serwisu – Remiza.pl, na stworzonym przez nas pierwszym strażackim chacie Emilia publikowała swoje pierwsze teksty i ruszyło. 
 
Kilka lat później, rozpoczęła prace nad tomikiem poezji ‚Strażackie Serce’. Po kampanii na serwisie wspieram.to podjęła współpracę z jednym ze sklepów internetowych. To oni pokryli część kosztów i zajęli się przygotowaniem do druku.
 
To było intensywne kilka miesięcy, ponad pół roku pracy nad grafiką, okładką i tekstami. „Strażackie Serce” musiało w końcu wyjść.
8 stycznia 2020 roku tomik pojawił się w internecie.  „Strażackie Serce” to mój największy sukces. Nie było by go bez pomocy wielu osób. Wszyscy razem na to pracowaliśmy – powiedziała Chyża i już zapowiada, że w najbliższych latach pojawi się kolejny tomik! 

o autorze

Pedros