W listopadzie wszystkie Związki Zawodowe działające w Państwowej Straży Pożarnej wystosowały do Komendanta Głównego PSP prośbę o pilne spotkanie.

Głównym tematem spotkania ma być aktualna sytuacja prac nad nowym mundurowaniem dla strażaków PSP.

Jak poinformował nasz serwis Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ‘Solidarność’ od maja Związki nie otrzymały żadnych informacji, co się dzieje z rozporządzeniem MSWiA ws. umundurowania. Jest ono niezbędne w tej sprawie.

Przez dwa lata pracy Komenda Główna PSP – według związku – w tym temacie nie posunęła się o krok, a strażacy Państwowej Straży Pożarnej dalej działają w ubraniach specjalnych według wzoru z 2004 roku, które zostały lekko zmodyfikowane w 2008 r.

Jeżeli Komenda Główna PSP będzie dalej tak pracowała i szła w kierunku zmiany pełnej (która będzie wymagała notyfikacji UE) to do 2020 roku mamy z głowy nowe ubrania specjalne. Mamy też z głowy ok. 34 mln złotych z ustawy modernizacyjnej na ten cel (po 17 mln na 2018 i 2019). Dalsza opieszałość Komendy w tej sprawie jest zatrważająca i nie do przyjęcia. – powiedział remiza.pl Osmycki.

O aktualny stan prac nad nowym umundurowaniem zapytaliśmy 23 listopada Pawła Frątczaka, rzecznika prasowego Komendanta Głównego PSP. Niestety, do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi na naszego maila.

Data spotkania Związków z Komendantem nie została jeszcze ustalona.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl