Strażacy z JRG Wadowice wzbogacili się o nowy sprzęt za blisko 300 tysięcy złotych. To między innymi wysokiej wydajności pompy, namiot pneumatyczny i defibrylatory do ratowania życia poszkodowanych. Strażacy dostali też nowoczesnego quada.

We wtorek, 19.02.2013r. w Komendzie Powiatowej PSP w Wadowicach odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej, w której wzięli udział m.in. Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Piotr Konar oraz Starosta Wadowicki Jacek Jończyk.

Bezpośrednio po niej odbyło się uroczyste przekazane nowego sprzętu. To między innymi wysokiej wydajności agregat pompowy na przyczepie specjalnej (jego wydajność wynosi 11,4 m3/min. i służy głównie do pompowania zanieczyszczonej wody podczas powodzi), namiot pneumatyczny o pow. 39 m2 z osprzętem (może być wykorzystywany jako punkt udzielania pierwszej pomocy podczas wypadków masowych oraz długotrwałych akcji) oraz cztery defibrylatory do ratowania życia poszkodowanych. Ale to nie wszystko. W ręce strażaków trafił także supernowoczesny quad z silnikiem o mocy 14 kW i napędem 4×4.

Ułatwi prowadzenie akcji w trudnym, górzystym terenie, przyda się też w akcjach poszukiwawczych, czy patrolowaniu wałów przeciwpowodziowych i dowożeniu np. worków z piaskiem. – powiedzieli strażacy.

Zakup został sfinansowany przez Unię Europejską, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Zarząd Powiatu Wadowickiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączna wartość pozyskanego sprzętu wynosi 282 767,16 zł i stanowi on dla KP PSP w Wadowicach i strażaków tej jednostki stanowi ogromny krok naprzód w poziomie techniki ratowniczej i wyposażenia logistycznego.

Źródło: wadowiceonline.pl

o autorze

Redakcja