W czwartek 25 kwietnia na autostradzie A1 w okolicy MOP Kałęczynek przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem ‘AUTOSTRADA 2019’.

Jak informuje Komenda Miejska PSP we Włocławku, scenariusz ćwiczeń zakładał, że w wyniku trudnych warunków atmosferycznych (śliska nawierzchnia) na autostradzie A1, w okolicy Miejsca Obsługi Podróżnych Kałęczynek, doszło do zdarzenia drogowego. Jego skutkiem była katastrofa komunikacyjna, w której uczestniczył autokar oraz samochodów osobowy. W konsekwencji zdarzenia autostrada zostaje zablokowana na pasie w kierunku Gdańska. W wyniku karambolu, w samochodzie osobowym i autokarze zostaje poszkodowanych ok. 35 osób. Nie wiadomo ile z tych osób przeżyło oraz ile wymaga natychmiastowej pomocy.

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z JRG 1 Włocławek, JRG Żnin, JRG Aleksandrów Kujawski, JRG Ciechocinek, JRG Lipno JRG 3 Toruń, po trzy zastępy z powiatów włocławskiego i aleksandrowskiego oraz Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne i operator autostrady.

Pozorantami byli uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku.

Foto. GDDKiA Bydgoszcz

o autorze

Redakcja/Łukasz