W najbliższy weekend, w sobotę oraz niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna w Schodni (woj. opolskie, powiat opolski, gmina ozimek, a także miasto Opole) organizuje& zbiórkę pieniędzy na leczenie ciężko chorej Mai Kost, 6-letniej dziewczynki chorującej na leukodystrofię metachromatyczną, która powoduje zanik nerwów.

[galeria=2,prawa]Jako Polski Serwis Pożarniczy wspieramy wszelkie akcje strażaków, ratowników – ochotnicy z tej miejscowości nie raz dali się poznać jako doskonali organizatorzy, którzy działają na rzecz nie tylko swojej gminy, powiatu, ale także dla ludzi potrzebujących naszej wspólnej pomocy.&

Tym razem chodzi o córkę naszego Brata Strażaka – Maje Kost, która choruje na leukodystrofię metachromatyczną. Powoduje ona zanik nerwów – nie ma na to lekarstwa, ale odpowiedni sprzęt i rehabilitacja pozwalają jej żyć.

Apelujemy do Was drodzy czytelnicy o wszelką pomoc – zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbiórce, ciałem bądź duchem – liczy się każda pomoc.

A oto plan działania:

SOBOTA, 10.10.2009 – Boisko GZS przy ul. Słowackiego w Ozimk, godzina 14:00;

  • charytatywny mecz piłki nożnej – strażacy zawodowi kontra ochotnicy,
  • pokaz ratownictwa technicznego oraz medycznego – OSP Schodnia oraz opolska Harcerska Grupa Ratownicza,
  • pokaz sprzętu ratowniczego, strażackiego.

NIEDZIELA, 11.10.2009 – Opole, parking przy Galerii Opolanin, godzina 15:00;

  • pokaz ratownictwa technicznego oraz medycznego – OSP Schodnia oraz opolska Grupa Ratownicza Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • nauka pierwszej pomocy dla dzieci,
  • pokaz sprzętu ratowniczego, strażackiego.

Podczas trwania meczu oraz pokazów będzie można złożyć datki do specjalnie przygotowanych puszek oraz zjeść kawałek domowego ciasta, z którego dochód ze sprzedaży będzie w całości przeznaczony dla chorej Mai.

Więcej informacji o Mai Kost można uzyskać pod tym adresem: www.maja.opole.pl

o autorze

Redakcja