Maksymilian Ciemięga jest synem strażaka z jednostki OSP Jankowice i potrzebuje Waszej pomocy.

Maksiu na świat przyszedł 17 sierpnia 2014 r. jako skrajny wcześniak. Był to dopiero 24 tydzień ciąży, chłopiec ważył tylko 730 gram. Prawie pięć miesięcy spędził w inkubatorze.

Maksiu zmagał się z dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią, niewydolnością oddechowo-krążeniową oraz sepsą. Kilkukrotnie przeszedł wylewy krwi do mózgu IV stopnia. Przechodził także różne zabiegi: laseroterapię, operację jelit, przetaczanie krwi. Teraz choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe oraz padaczkę, jest też dzieckiem niedowidzącym. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe, dlatego nie potrafi samodzielnie siedzieć ani nawet utrzymać główki.

Strażacy z OSP Jankowice włączyli się w akcję pomocy i wspólnie z rodzicami wierzą, że dzięki Waszej pomocy uda się kupić wózek inwalidzki, siedzisko ortopedyczne, a także niezbędny sprzęt, który pomoże w rehabilitacji.

Druhowie z OSP Jankowice są organizatorami II Charytatywnego Turnieju Strażaków w Piłce Siatkowej, który odbędzie się 12.03.2017 r. Zorganizowali też szereg licytacji na Allegro, by pomóc w zbieraniu pieniędzy. Link do aukcji znajduje się tutaj.

o autorze

Redakcja