Strażacy z OSP Jankowice po raz kolejny organizują Charytatywny Turniej Strażaków w Piłce Siatkowej dla Maksia.

Maksymilian Ciemięga jest synem strażaka z jednostki OSP Jankowice. Przyszedł na świat 17 sierpnia 2014 r. jako skrajny wcześniak. Był to dopiero 24 tydzień ciąży, chłopiec ważył tylko 730 gram. Prawie pięć miesięcy spędził w inkubatorze. Maks zmagał się z dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią, niewydolnością oddechowo-krążeniową oraz sepsą. Kilkukrotnie przeszedł wylewy krwi do mózgu IV stopnia. Przechodził także różne zabiegi: laseroterapię, operację jelit, przetaczanie krwi. Teraz choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe oraz padaczkę, jest też dzieckiem niedowidzącym. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe, dlatego nie potrafi samodzielnie siedzieć ani nawet utrzymać główki.

Strażacy z OSP Jankowice włączyli się w akcję pomocy i wspólnie z rodzicami wierzą, że dzięki Waszej pomocy uda się kupić wózek inwalidzki, siedzisko ortopedyczne, a także niezbędny sprzęt, który pomoże w rehabilitacji.

Druhowie są organizatorami Charytatywnego Turnieju Strażaków w Piłce Siatkowej, który odbędzie się już 11 marca.

W tegorocznej edycji turnieju  postawiliśmy na “ bezpieczeństwo”, na turnieju pojawi się specjalny mobilny punkt Raciborskiego Krwiodawstwa oraz Rybnicki Sztab Ratownictwa, który w swoim punkcie nauczy wszystkich zainteresowanych udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie również poczucia adrenaliny, a mianowicie będzie możliwość skorzystania z symulatora dachowania, alkogoogli oraz narkogoogli – informują organizatorzy.

W programie są również pokazy SGPR z Jastrzębia-Zdroju, szkolenie z gaszenia pożarów wewnętrznych, wystawa sprzętu itp.

Oficjalny spot:

Polski Serwis Pożarniczy Remiza.pl objął Turniej patronatem. Zapraszamy!

o autorze

Redakcja/Łukasz