Strażacy, którzy odeszli w 2018 roku

Oto kilku spośród wielu strażaków, którzy odeszli w 2018 roku na wieczną służbę do świętego Floriana.

Andrzej Bzdurski

Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Pęczniewie. Zmarł 5 maja w wieku 33 lat. Jadąc alarmowo ma miejsce pożaru z nieznanych przyczyn na łuku drogi strażacki Star wypadł z drogi, uderzył w drzewo i przewrócił się na bok.

Maciej Ciunowicz

Strażak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kętrzynie. Zmarł 14 lipca w wieku 23 lat w wyniku obrażeń odniesionych podczas ćwiczeń, skoczył na skokochron. Od dziecka był związany z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dobrym Mieście.

Dawid Pyrzanowski

Od 16 lat strażak w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Elblągu. Wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną, po kilkugodzinnych poszukiwaniach służby odnalazły jego ciało. Miał 38 lat.

Grzegorz Wesołowski

Pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Był również strażakiem w OSP Jarogniewice. Tego dnia pracował jako ratownik medyczny, miał 37 lat.

9 maja kierujący karetką jadąc w kierunku Sulechowa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie karetka przewróciła się na bok.

Grzegorz Kolekta

Strażak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej we Włoszczowie. Miał 24 lata. Zginął w wypadku.

Witold Drążkiewicz

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). Pracował w służbie drogowej. 48-letni kierowca audi najprawdopodobniej się zagapił i wjechał w samochód służby drogowej. Auto potrąciło dwóch pracowników sprzątających drogę, a samochód służby drogowej uderzył w policyjny radiowóz uszkadzając jego tył. W wieku 55 lat zmarł w szpitalu.

Michał Prokopowicz

Kierownik Sekcji Koordynacji Ratownictwa w Wydziale Operacyjnym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Miał 41 lat.

Marek Dobrzycki

Dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Limanowej. Zmarł 11 sierpnia w wieku 50 lat.

Wszyscy niewymienieni z imienia i nazwiska…

Cześć ich pamięci!

Exit mobile version