Dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy przy ul. Chodkiewicza 44 miały w tym roku wyjątkowe Mikołajki.

Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z JRG 3 oraz strażacy z JRG 1 reprezentujący Komendę Miejską PSP w Bydgoszczy odwiedzili dzieci znajdujące się w szpitalu. Odwiedziny rozpoczęto pogadanką przeprowadzoną przez ratowników z JRG 1 na temat straży pożarnej i bezpiecznego zachowywania się w sytuacjach pożarowych. Funkcjonariusze wspomagali się sprzętami dydaktycznymi z Ognika (Ognik to dwa pomieszczenia znajdujące się w JRG 1 przystosowane do zajęć edukacyjnych dla najmłodszych).

byd8
W dalszej części spotkania strażacy-mikołajowie z JRG 3 zjechali po linach z dachu szpitala i za pomocą okien weszli do dzieci, które czekały na nich na  świetlicy. Dzieci nie spodziewały się takich atrakcji, stąd też zaskoczenie było ogromne. Na ich twarzach od razu pojawił się ogromny uśmiech i wszechogarniająca radość.

Funkcjonariusze z workami, w których były podarunkami wraz z personelem szpitala przeszli się po wszystkich oddziałach, by każdy pacjent otrzymał od pomocników Mikołaja misia przytulankę. Spotkanie zwieńczono krótkim pokazem ratownictwa wysokościowego z dachu szpitala po linie kierunkowej.

Foto: JRG 3 Bydgoszcz

o autorze

Redakcja