Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż pijanego 60-latka, mieszkańca Ryk. Okazało się, że miał blisko 2-promile alkoholu w organizmie. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w Rykach. Oficer dyżurny ryckiej komendy otrzymał informacje o ujęciu przez strażaków nietrzeźwego kierującego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak się okazało ochotnicy z Ryk jechali wozem strażackim ulicą Słowackiego. Ich uwagę zwrócił jadący przed nimi pojazd marki Fiat. Jego tor jazdy daleki był od ideału. Zatrzymali pojazd i zadzwonili na Policję.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 60-latka z Ryk, który kierował samochodem. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

o autorze

Redakcja/Łukasz