O zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych za okres niezdolności do pracy dla strażaków-ochotników rozmawiała Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych z przedstawicielami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Spotkanie odbyło się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzą przedstawiciele 22 różnych jednostek OSP, przygotował zmiany w ustawie z 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej.&

W razie wypadku podczas akcji lub ćwiczeń strażacy ochotnicy chcą otrzymywać świadczenia związane z niezdolnością do pracy. Ochotnicy chcą podobnie jak zawodowi strażacy otrzymywać zasiłki chorobowe lub świadczenia rehabilitacyjnych za okres niezdolności do pracy.

Podczas spotkania Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych powiedziała, że jeszcze w listopadzie spotka się z prezydium parlamentarnego zespołu strażaków.

Zaproszę do MSW prezydium parlamentarnego zespołu strażaków, z którym będziemy szukać dobrego rozwiązania tej sprawy –&powiedziała szefowa MSW Teresa Piotrowska.

Źródło: msw.gov.pl

o autorze

Redakcja