Orlen wspiera strażaków już od czternastu lat. Tegoroczna uroczystość odbyła się w środę 5 listopada w Niepokalanowie, gdzie prężnia działa jednostka OSP składająca się z zakonników. W spotkaniu udział wzięła rekordowa liczba strażaków.

Łączna wartość w tym roku wyniosła prawie milion złotych, obdarowując przy tym ponad 100 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymały darowizny finansowe i rzeczowe. Darczyńcą jest PKN ORLEN i Fundację ORLEN – Dar Serca. Specjalnym upomnkiem była karta na zakupy paliwa o wartości 500 zł dla każdej jednostki biorącej udział w uroczystości.

Podczas ceremonii została zinaugurowana kolejna edycja akcji „Nie dla dymu”, którego patronem jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. W zeszłym roku Rodzinne Domy Dziecka otrzymały czujki dymu i tlenku węgla.

Z kolei w tym roku Fundacja ORLEN podaruje gaśnice wszystkim placówom rodzinnym w Polsce. Gaśnice będą mogli otrzymać również uczestnicy programu lojalnościowego VITAY, którzy przekażą określoną liczbę punktów na cel dobroczynny.

Program realizowany jest od 2000 roku. Od tego czasu PKN ORLEN przekazał darowizny o łącznej kwocie ponad 6,5 miliona złotych.

Foto: PKN ORLEN

o autorze

Redakcja