Grupa strażaków z Wielkiej Brytanii nagrała swoją wersję singla „Do They Know It’s Christmas?”. Jest to numer jeden na listach przebojów iTunes i Amazon!

Fire Tones to grupa 40 strażaków z całej Wielkiej Brytanii, która postanowiła nagrać swoją wersję świątecznego przeboju, by zebrać fundusze na pomoc w realizacji celów fundacji Firefighters Charity i the Band Aid Charity. Organizatorem był Chris Birdsell-Jones z Welshpool w Walii.

Chcieliśmy zachować ducha tego singla i zrobić wszystko w jeden dzień – tak jak w przypadku oryginalnej wersji nagrania Live Aid. Muszę przyznać, że byłem niesamowicie zdenerwowany w tym dniu.. Włożyliśmy w to tyle pracy… i zaczęliśmy się zastanawiać czy to wszystko się rzeczywiście uda, czy ludzie w to wejdą, czy to zadziała? Ale w dniu nagrań było niesamowicie – weszliśmy do studia i pomyślałem: „Wow! To nie tylko zabawa! Oni naprawdę potrafią śpiewać”! – powiedział Birdsell-Jones.

„Do They Know It’s Christmas?” to singel nagrany w 1984 roku przez grupę Band Aid na rzecz pomocy ofiarom klęski głodu w Etiopii.

Na podstawie RMF FM

o autorze

Redakcja/Łukasz