Wiceminister Jarosław Zieliński wziął udział w poniedziałkowej odprawie komendantów straży pożarnej w województwie pomorskim. Było to ostatnie z cyklu podobnych spotkań podsumowujących działania PSP i OSP w 2016 r.

Uczestnicy odprawy omówili stan ochrony przeciwpożarowej w 2016 r. Dzięki danym przekazanym przez komendantów PSP udało się wskazać obszary, które wymagają bardziej wytężonej pracy. Wskazano również zadania i priorytety na kolejne 12 miesięcy.

Tematem rozmów były też nowe inwestycje, które są możliwe dzięki Programowi modernizacji służb mundurowych. W jego ramach, służby podległe MSWiA otrzymają w sumie ponad 9,2 mld zł na infrastrukturę, nowoczesny sprzęt oraz na podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Po zakończeniu odprawy wiceszef MSWiA wręczył czterem nowym komendantom i zastępcom komendantów  straży pożarnej akty powołania na stanowiska służbowe.

Odprawa miała miejsce w Gdańsku. Oprócz ministra Zielińskiego wziął w niej udział Komendant Główny PSP nadbryg. Leszek Suski i wojewoda pomorski Mariusz Łuszczyk. Obecni byli również parlamentarzyści, działacze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz lokalni komendanci i dowódcy jednostek PSP.

Wiceminister Zieliński złożył tez wizytę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Gdańsku. W zeszłym roku powstał przy niej nowy poligon dla grup poszukiwawczo-ratowniczych. Szkolą się tam między innymi psy wykorzystywane przy poszukiwaniach ludzi.

MSWiA

o autorze

Redakcja