„Strażacy- prawdziwi bohaterowie” jest produkcją filmową, która po miesiącu realizacji doczekała się premiery. Ma ona za zadanie ukazać strażaków, całe pożarnictwo w naszym kraju w pozytywnym wymiarze.

Film jest dosyć długą produkcją, mamy nadzieję, że warto obejrzenia. Chcieliśmy, aby w filmie zamieścić najważniejsze wątki – służba, działania ratownicze, a wszystko poprzeć wypowiedziami ludzi, którzy ze strażą mieli i mają coś wspólnego od wielu lat. Z powodu, że filmów wspartych wywiadami o tej tematyce jest trochę, pragnęliśmy podczas spotkań z rozmówcami ukazać coś nowego, by oglądanie całości nie sprawiało wrażenia „odgrzewanego kotleta”. Może nam się to udało, a może jednak nie – czekamy na oceny .

Montaż trwał ponad 14 godzin na bazie ponad 40 GB plików, zdobytych przez kilka dni nagrywania. Nie zabrakło humoru, zmęczenia czy nerwów. Większość materiałów to zasługa współpracy, którą nawiązaliśmy z osobami czy jednostkami. Była to spora grupa (włączamy do niej także OSP Gościeradów oraz osoby zainteresowane udzieleniem wsparcia przy produkcji poprzez udostępnienie nagrań), którą wymieniliśmy w napisach końcowych i której jeszcze raz, z tego miejsca, pragniemy szczerze podziękować.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Dziękujemy za zaufanie, pomoc i udostępnienie wszystkiego, czego potrzebowaliśmy, by doprowadzić film do końca.

Podziękowania składamy także redakcji Kraśnik24.pl, która zainteresowała się naszym pomysłem i pomogła nam upowszechnić nasz projekt wśród mieszkańców Kraśnika i nie tylko.

Na koniec dziękujemy również za każde wyświetlenie, ocenę i udostępnienie, bo jest to dla nas informacja, a zarazem nagroda, że film dociera jak najdalej oraz jest kojarzony przez wiele osób.

o autorze

Ratownictwo Powiatu Kraśnickiego