W strugach deszczu świętowali dzisiaj Dzień Strażaka strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem i druhowie OSP z powiatu wysokomazowieckiego w województwie podlaskim.

Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.

Główne uroczystości odbyły się na placu obok kościoła. Dowódca uroczystości starszy brygadier Tomasz Sieńczuk – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP złożył sekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławowi Zielińskiemu meldunek o rozpoczęciu uroczystości, po czym dokonano przeglądu pododdziałów pożarniczych i podniesienia flagi państwowej.

Zaproszonych gości i strażaków z powiatu wysokomazowieckiego powitał Komend Powiatowy PSP i Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP st. bryg. Andrzej Koc. Komendant w swoim wystąpieniu podziękował Jarosławowi Zielińskiemu, Komendantowi Głównemu PSP, samorządom i służbom za współpracę i okazaną pomoc.

Następnie głos zabrali kolejno sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski i Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Po przemówieniach wiceminister wraz z komendantami wręczyli wysokomazowieckim strażakom Państwowej Straży Pożarnej, druhom OSP i samorządowcom odznaczenia, nagrody i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Całą uroczystość zakończył defilada pocztów sztandarowych.

o autorze

Redakcja/Łukasz