Do wybranych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej trafiły komplety nowego umundurowania.

Na początku roku Zespół powołany przez Komendanta Głównego PSP wstępnie zaakceptował rozwiązania funkcjonalno-użytkowe zaprojektowanych przedmiotów umundurowania służbowego i zarekomendował okres testowy.

Początkowo w ramach testów komplety trafiły do kierownictwa Komendy Głównej PSP, a w ostatnim czasie również do wybranych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

Mundur nosi się świetnie! Proszę się o niego nie martwić. Oczywiście pewne elementy są do poprawy – zbyt obszerne koszule, może trzeba zastosować cieńszy materiał. Generalnie stare i nowe umundurowanie dzieli przepaść. To jak przesiąść się z malucha do dobrej klasy samochodu. Wiem, że mundur wzbudził wiele kontrowersji. Zdjęcia nie do końca oddawały kolor – powiedział w ostatnim wywiadzie dla Przeglądu Pożarniczego Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. 

Strażacy wstępnie szacowali, że regulacje wprowadzające nowe wzory umundurowania do użytku wejdą w życie w drugiej połowie 2021 roku, jednak dokładny termin nie jest znany.  

Foto. KM PSP Toruń 

KG PSP pokazała nowe umundurowanie dla strażaków [FOTO]

o autorze

Redakcja/Łukasz