Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie (30.07.21.) około godziny 15:00, na miejsce natychmiast skierowane zostały wszystkie służby ratunkowe.

Zdarzenie miało miejsce na drodze między Kajkowem, a Lichtajnami (na wys. miejsc. Cibory). Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo.

Świadkowie wypadku oznajmili przybyłym na miejsce strażakom z JRG Ostróda, iż kierowca z widocznymi obrażeniami oddalił się w kierunku pobliskiego zagajnika. Ratownicy natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku i po ok. 1,5 km udało się dogonić kierowcę volkswagena. Poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym i przewieziony do szpitala.

Siła uderzenia była bardzo duża, samochód uderzył w pierwsze drzewo, po czym „zawinął się” na kolejnym. Silnik znalazł się w pobliskich zaroślach, kilka metrów od wraku pojazdu. Na chwilę obecną stan poszkodowanego nie jest nam znany. Na miejscu działają policjanci, których dochodzenie ujawni wszystkie przyczyny i okoliczności tego wypadku. Policja potwierdziła informację, że kierujący passatem był pod wpływem alkoholu. Nie wiadomo co skłoniło go do oddalenia się od pojazdu, czy był to szok powypadkowy, czy też świadoma ucieczka w obawie o konsekwencje.

Foto i tekst. Patryk Abczyński/Ostrodanews.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz