9 grudnia 2017 roku w miejscowości Paszyn, doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas zabawy w pobliżu domu 2-letni Miłosz wpadł do stawku.

Następstwem tego doszło do zatrzymania oddechu i krążenia u tego chłopca. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji trzech druhów z OSP Paszyn: Marka Bochenka,  Jarosława Gajdosza i Bartłomieja Węglowskiego, którzy byli w pobliżu udało się podjąć resuscytację krążeniowo – oddechową, dzięki której przywrócono krążenie i oddech.

Chłopiec został przetransportowany do Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Krakowie – Prokocimiu, gdzie został poddany dalszej hospitalizacji. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i chłopiec jest wesołym, zdrowym i uśmiechniętym dzieckiem.

W związku z tymi wydarzeniami, podczas walnego zebrania OSP w Paszynie, Wójt Gminy Chełmiec oraz koledzy i koleżanki z OSP Paszyn uhonorowali bohaterskich strażaków okolicznościowymi pamiątkami i dyplomami uznaniowymi. Wyróżnieni druhowie odebrali szczere wyrazy uznania za ich bohaterski czyn, z rąk Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego, radnych Rady gminy Chełmiec Wojciecha Skrzypca i Stanisława Kruczka,  Dowódcy JRG1 w Nowym Sączu Rafała Janika, Komendanta gminnego OSP druha Ireneusza Mamaka, oraz Prezesa OSP w Paszynie Józefa Głoda.

Foto. UG Chełmiec

o autorze

Redakcja/Łukasz