3 stycznia do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wpłynęło zgłoszenie o psie uwięzionym w rurze kanalizacji burzowej.

Dyżurny zadysponował na miejsce zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lanckoronie.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ratownicy usłyszeli skomlenie psa dobiegające z rury o średnicy 30 cm i długości około 25 metrów. Od właściciela zwierzęcia uzyskano informację, że pies zaginął w noc sylwestrową, uciekając w popłochu w czasie wystrzałów fajerwerków. Mimo trudności w określeniu dokładnej lokalizacji psa, wytypowano najbardziej prawdopodobne miejsce jego przebywania, w którym po odkopaniu fragmentu nawierzchni ziemnej wycięto otwór w rurze kanalizacyjnej. Miejsce wykonania otworu okazało się trafne – w odległości około 40 cm od otworu odnaleziono zziębniętego i wystraszonego, ale jednocześnie wyjątkowo spokojnego psa – informuje Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach.

Pies po wyjęciu z przewodu kanalizacyjnego został przekazany właścicielowi.

o autorze

Redakcja/Łukasz