W poniedziałek 1 kwietnia w Poniatowej w województwie lubelskim odbyła się uroczystość ponownego otwarcia posterunku Państwowej Straży Pożarnej.

Posterunek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim znajduje się w wydzielonej części budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy 11 listopada w Poniatowej. Obsadę stanowi trzyosobowy zastęp wyposażony w średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBARt 2,5/24 Mercedes Atego.

Niespełna rok temu okazało się, że budynek zajmowany przez PSP i OSP nie został odebrany przez nadzór budowlany i nie powinien być użytkowany. Komendant Powiatowy PSP zawiesił funkcjonowanie posterunku i zażądał od władz miasta usunięcia nieprawidłowości.

W uroczystym otwarciu posterunku udział wzięli: Poseł na Sejm RP Sylwester Tułajew, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski, Komendant Powiatowy PSP bryg. mgr inż. Dariusz Popek, przedstawiciele władz miasta, gminy, powiatu i województwa, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Foto. UM Poniatowa

o autorze

Redakcja/Łukasz