W sobotę, 11.03.2017 r. w Krakowie odbył się finał ligi Luxoft Business Clash (formuła CrossFit), skierowanej do pracowników dużych i małych firm, a także wolnych zawodów.

Głównym celem  zawodów rozgrywanych w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie poza integracją i rywalizacją, była zbiórka środków na cele charytatywne. Każda drużyna musiała wystartować w czterech zawodo-treningach eliminacyjnych w swoich rodzimych miastach. W ścisłym finale strażacy musieli pokonać osiem drużyn (do ostatecznej rywalizacji stanęło dziewięć teamów – po trzy najlepsze z każdego miasta).

Finał składał się z trzech WOD’ów (workout of the day): 4 rundy po 3 minuty, a w każdej z nich:

• maksymalna ilość przysiadów i wyciśnięć sztangi 40kg ponad głowę (thrusters)
  • zarzut sztangi 40kg na barki (power clean)
  • synchroniczne przeskoki przez sztangę z pompką (dwie osoby jednocześnie)
  • wejścia na 6m linę

W pozostałych konkurencjach zawodnicy musieli zmierzyć się m.in. z: przeskokami przez 60 cm skrzynię, wiosłowaniem na ergometrze, 300 metrowym biegiem z 22,5 kg odważnikiem (każdy z zawodników musiał pokonać ten dystans).

Zawodnicy Państwowej Straży Pożarnej (team CrossFire) w składzie: mł. kpt. Tomasz Grzelak (JRG 12 KM PSP Warszawa), mł. kpt. Jakub Wiecierzycki (KP PSP Piaseczno), mł. kpt. Jakub Piętka (KP PSP Wołomin) oraz st. str. Karol Jonczyński (SGSP) wygrali finał trzeciej edycji ligi zawodów Business Clash.

Warto także wspomnieć o zespole, który zajął drugie miejsce. W jego skład wchodzili podchorążowie ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (mł. ogn. Jan Czerwonka, st. sekc. Andrzej Michalak, sekc. Marcin Tesznar i mł. ogn. Szymon Główczak).

Chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!