Strażacy z Dąbrówki Tuchowskiej pomaganie mają we krwi

W niedzielę 24 marca już po raz szósty w swojej remizie OSP Dąbrówka Tuchowska wspólnie z klubem HDK PCK przy OSP Zakrzów zorganizowała Akcję Poboru Krwi oraz drugi raz Rejestrację Potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych.

Tegoroczna Akcja Krwiodawstwa była rekordowa spośród wszystkich zorganizowanych przez OSP Dąbrówka Tuchowska. Zebrano 17,20 litrów krwi od 39 krwiodawców, którą dedykują dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych. W sumie w ciągu sześciu lat zebrano 86,95 litrów krwi od 194 krwiodawców.

Dzięki wsparciu sponsorów każdy uczestnik otrzymał upominki przez nich ufundowane, natomiast każdy krwiodawca brał udział w dodatkowym losowaniu nagród specjalnych.

Z kolei w ramach Rejestracji Potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych zarejestrowano siedmiu potencjalnych dawców dla 13-letniego Mateusza oraz innych potrzebujących.

W ramach akcji zorganizowano pokaz pierwszej pomocy przy użyciu fantomu szkoleniowego i defibrylatora AED. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci z MDP, które chętnie brały czynny udział. Można było również wesprzeć zbiórkę nakrętek organizowaną przez tarnowskich policjantów jako pomoc dla Jagódki z Tarnowa.

Dziękujemy wszystkim za obecność i chęć dzielenia się darem krwi, zapraszamy na kolejną akcję już za rok.

Exit mobile version