W środę, 1 sierpnia Lubuski Komendant Wojewódzki PSP osobiście podziękował strażakom z JRG w Gubinie, którzy uratowali półtoraroczne dziecko.

W sobotę, 28 lipca, o godzinie 18:46 do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Gubinie zgłosili się rodzice z półtorarocznym dzieckiem, które było nieprzytomne. Z relacji rodziców ustalono, że najprawdopodobniej w wyniku zadławienia się śliną doszło do częściowej niedrożności górnych dróg oddechowych. Strażacy niezwłocznie przystąpili do oceny stanu nieprzytomnego dziecka. W chwili badania dziecko było nieprzytomne, wiotkie, sine. Dziecku udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Siedemnastominutowe czynności ratownicze przyniosły efekt. Dziecko żyje.

Ogromny szacunek wobec strażaków z JRG z Gubina za ich profesjonalizm, za ich determinację w działaniu, ale przed wszystkim za bezpośredni wpływ na to, że życie małego dziecka zostało uratowane. Chciałbym podkreślić, że jestem dumny z ich postawy i chciałbym aby byli przykładem dla strażaków z całego województwa – powiedział Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Patryk Maruszak.

Funkcjonariusze, którzy bezpośrednio zaangażowali się w ratowanie życia dziecka to:

  • Marek Sochański- dowódca zmiany
  • Adam Tarłowski – zastępca dowódcy zmiany
  • Jarosław Wojtal – starszy operator sprzętu specjalnego
  • Tomasz Kwiatkowski- starszy ratownik

Foto. KP PSP Krosno Odrzańskie 

o autorze

Redakcja/Łukasz