Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi przetarg na dostawę samochodu ratownictwa technicznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa średniego samochodu ratownictwa technicznego kategorii drugiej – uterenowionej z silnikiem o mocy min. 300 kW i kabiną trzyosobową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję w układzie skrytek 3+3.

Samochód powinien zostać wyposażony w żuraw hydrauliczny o zasięgu pracy min. 6 metrów i udźwigu min. 2050 kg przy maksymalnym wysuwie, wyciągarkę hydrauliczną o uciągu min. 70 kN, generator prądu i maszt oświetleniowy.

Drugą częścią zamówienia jest dostawa sprzętu do samochodu. Firma, która wygra ma dostarczyć m.in. pilarki, akumulatorową wkrętarko-wiertarkę, szlifierkę kątową, piłę szablastą, prostownik do akumulatorów, multiszlifierkę, wózki hydrauliczne do pojazdów, sprzęt do ratownictwa wodnego i lodowego, zestaw poduszek wysokiego podnoszenia, ponton wraz z silnikiem, szafkę narzędziową, drabiny, zestaw klocków i klinów, matę sprzętową, osłony na ostre krawędzie, podnośnik mechaniczny wraz z osprzętem, sprzęt burzący, sprzęt oświetleniowy, opryskiwacz ciśnieniowy, sprzęt ratownictwa medycznego itp.

Wartość samochodu wraz z wyposażeniem szacowana jest na nieco ponad 1,3 mln zł. Ma trafić do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1, która obecnie posiada ciężki samochód ratownictwa technicznego Iveco EuroCargo FF-135E/SHL.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca listopada br.  

Film. Szczęśniak 

o autorze

Redakcja/Łukasz