Strażacy z OSP Mirachowo z nowym sprzętem

Całkiem niedawno strażacy z OSP Mirachowo (Pomorze) zostali wyposażeni w długo oczekiwany sprzęt do ratownictwa drogowego, którego dzięki dotacji Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz hojności Kartuz, stolicy Kaszub, które przeznaczyły na ten cel imponującą kwotę 203 tysięcy złotych.

To jednak nie koniec prezentów, które jednostka otrzymała w ramach obchodów 100 – lecia OSP. Powiat Kartuski przekazał miejscowym strażakom nowoczesny detektor wielogazowy MSA Altair 4x, a Związek Weteranów Straży Pożarnej RP w Gdańsku obdarował detektorem prądu przemiennego Hoytmeter 277HP. To niezwykłe prezenty, które z pewnością zwiększą skuteczność działań ratowniczych.

Oczywiście, by uczynić te nowości użytecznymi, strażacy musieli podjąć się zadania umieszczenia ich na naszym specjalistycznym samochodzie bojowym. To wyzwanie wymagało znacznej precyzji i zaangażowania, zważywszy na różnorodność dostarczonego sprzętu. Dzięki ciężkiej pracy i oddaniu druhów, udało się skutecznie zainstalować i zamocować wszystkie nowe urządzenia. Jest to rezultat solidnej współpracy oraz determinacji całego zespołu.

Za szybką i skuteczną realizację odpowiedzialny był Fire-Max, oddział Północ.

Exit mobile version