Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszczu 6 listopada otrzymała z rąk wojewody kluczyki do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego, który od 1999 roku był używany przez strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Żninie. 

Podczas sierpniowej wizyty premier Beaty Szydło w Małej Kloni, strażacy z  jednostki OSP Pruszcz zabezpieczali teren.  Odjeżdżając z poszkodowanej przez nawałnicę wsi, Pani premier znalazła również czas na rozmowę z druhami z Pruszcza. W trakcie spotkania strażacy nie ukrywali, że ich obecne auto z lat 70 ubiegłego wieku jest mało funkcjonalne i wiekowe. Poinformowali, że ich steyr mieści tylko trzy osoby, pozostali strażacy do akcji muszą dojeżdżać prywatnymi autami.

Premier Beata Szydło obiecała pomoc i zleciła obecnemu Wojewodzie Kujawsko – Pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi poszukanie odpowiedniego samochodu, który będzie spełniał wszelkie wymagania dla tego typu jednostek.

Od tego czasu minęło już ponad dwa miesiące. Dzisiaj z radością strażacy informują, że Premier dotrzymała słowa.

W poniedziałek, 6 listopada delegacja strażaków wraz z wójtem Ireneuszem Kucharskim została zaproszona do odbioru nowego nabytku. Z rąk wojewody druhowie z Pruszcza odebrali kluczyki do średniego wozu gaśniczego GBA 2/16 Renault Midliner z 1999 roku.

o autorze

Redakcja/Łukasz