W trakcie obchodów Dnia Strażaka 2018 w Rypinie strażacy z miejscowej komendy powiatowej otrzymali z rąk ministra Joachima Brudzińskiego nowy sztandar swojej jednostki. Szef MSWiA wręczył także medale i odznaczenia dla wyróżnionych funkcjonariuszy PSP.

– Szanowne panie i panowie funkcjonariusze, druhny i druhowie, kieruję do Was słowa podziękowania. Za Waszą służbę w tych naszych najbliższych sercu, małych ojczyznach. Służycie dla, zgromadzonych na rynku, mieszkańców Rypina. Waszej pięknej małej ojczyzny – podkreślił szef MSWiA.

Minister wręczył wyróżniającym się strażakom z PSP ponad 50 odznaczeń, w tym Krzyże Zasługi, Medale Za Długoletnią Służbę oraz Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. Także 14 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. – Medale, odznaczenia, które dzisiaj otrzymaliście to tylko namiastka naszej wdzięczności – podkreślił.

Także wczoraj miało miejsce uroczyste wręczenie sztandaru dla strażaków z Rypina. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Rypinie odebrali nowy sztandar z rąk ministra Joachima Brudzińskiego. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj otrzymaliście uroczysty symbol Waszej komendy – powiedział. Sztandar jest wyróżnieniem dla jednostki. Będzie reprezentował Komendę Powiatową w Rypinie na wszystkich państwowych i lokalnych uroczystościach.

Foto. MSWiA

o autorze

Redakcja/Łukasz